لیگ ملت‌های والیبال؛ برتری پرافتخارترین تیم جهان مقابل ایران

تیم ملی ایران در دومین دیدار خود در هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال نتیجه را برابر برزیل واگذار کرد.
کد خبر: 52785
زمان انتشار: 6 ژوئن 2024 - 12:22 ب.ظ -
15 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر،هفته دوم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از ۱۵ خرداد در شهر‌های کوکورا ژاپن (گروه سوم) و اوتاوا کانادا (گروه چهارم) آغاز شده‌است و با ۳۲ مسابقه در مدت ۶ روز تا ۲۰ خرداد پیگیری خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران امروز پنج‌شنبه ۱۷ خرداد در دومین دیدار خود در هفته دوم مسابقات به مصاف برزیل رفت و سه به یک مغلوب پرافتخارترین تیم جهان شد.

موریس موتا پائز سرمربی تیم ملی، این دیدار را با ترکیب محمد طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، مرتضی شریفی، پوریا حسین خانزاده، علیرضا فراهانی مصلح‌آبادی، محمد ولی‌زاده، محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) آغاز کرد.

ریکاردو لوکارلی، دو سانتوس ماتئوس، آلان سوزا، یواندی لئال، لوکاس ساتکمپ، فرناندو کرلینگ و تالس هوس (لیبرو) ترکیب شروع کننده تیم برزیل با هدایت برناردو رزنده بودند.

ست نخست این دیدار با از دست دادن سرویس‌های دو تیم آغاز شد، اما در ادامه برزیل دو امتیاز مستقیم سرویس گرفت تا مسابقه با جدیت بیشتری پیگیری شود. در این ست ملی‌پوشان نتوانستند چندان موفق عمل کنند و هرچند امین اسماعیل‌نژاد با سرویس‌های ریسکی تاحدودی اختلاف امتیازات را جبران کرد، اما اشتباهات فردی ایران باعث شد در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به نفع برزیل پایان یابد.

ملی‌پوشان کشورمان ست دوم را با سه امتیاز پیاپی آغاز کردند و در ادامه با بازی خوب باعث شدند رزنده در امتیاز ۶ بر ۲ وقت استراحت بگیرد. در بخش‌هایی از این ست ملی‌پوشان پنج اختلاف امتیاز با حریف ایجاد کردند، اما برزیلی‌ها کوتاه نیامده و اختلاف را به دو پوئن رساندند. اواخر ست میلاد عبادی‌پور به جمع ترکیب تیم اضافه شد تا روند امتیازگیری حریف متوقف شود و این ست با امتیاز ۲۵ بر ۲۲ به نفع ایران پایان یافت.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *