همکاری قوا با دولت برای برگزاری موفق انتخابات

رؤسای قوای قضائیه و مقننه بر همکاری با دولت برای برگزاری موفق انتخابات، تأکید کردند.
کد خبر: 52775
زمان انتشار: 6 ژوئن 2024 - 12:15 ب.ظ -
17 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر، نشست سران قوا برای تمهید مقدمات اجرای مفاد اصل ۱۳۱ قانون اساسی و اتخاذ تصمیمات لازم در جهت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، ظرف مدت ۵۰ روز از زمان شهادت آیت‌الله رئیسی، به میزبانی سرپرست ریاست جمهوری و با حضور رئیس قوه‌ قضائیه، رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی ریاست جمهوری، وزیر اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان صدا و سیما در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
در ابتدای این نشست، رهنمود‌های اصلی رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات ریاست جمهوری که در سخنرانی ایشان در مراسم ارتحال حضرت امام‌خمینی رحمه الله علیه بیان شد، مورد توجه قرار گرفت و سران قوا بر ضرورت در نظر قرار دادن این تدابیر به‌ عنوان فصل‌الخطاب، به‌ویژه در موضوعات ارتقای مشارکت مردمی، اخلاقی بودن و سلامت رقابت‌های انتخاباتی، برنامه‌محور بودن، تقویت گفتمان شهدای خدمت و پرهیز از هرگونه تخریب که الگوی آن در رقابت‌های انتخاباتی برخی کشور‌های غربی وجود دارد، تأکید کردند.

در ادامه نشست، وزیر اطلاعات، ضمن ارائه گزارشی از وضع رقابت‌های انتخاباتی و برخی بی‌اخلاقی‌ها تأکید کرد که رفتار نامزد‌ها و حامیان آنان با بی‌طرفی کامل و به‌طور مداوم، رصد می‌شود و به افرادی که رویکرد تخریب‌گرایانه اتخاذ کنند، تذکرات لازم داده خواهد شد و در صورت لزوم، گزارش آن در اختیار مقامات قضائی قرار خواهد گرفت.

بنابر اظهارات حجت‌الاسام والمسلمین خطیب، همچنین این وزارتخانه در تلاش است با برنامه مخرّب معاندین خارج‌نشین برای بر هم زدن آرامش روانی جامعه مقابله کند تا مردم بتوانند در یک فضای سالم و به‌دور از مداخله دشمن، انتخاب خود را انجام دهند.

در بخش دیگری از این نشست، پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما نیز به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات برای برگزاری برنامه‌های تبلیغاتی نامزد‌ها به‌ویژه مناظرات و میزگرد‌ها پرداخت و تأکید داشت در این انتخابات از ظرفیت‌های شبکه‌های استانی و تلوبیون نیز استفاده خواهد شد.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضا و محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن اعلام همراهی و همکاری با سرپرست ریاست جمهوری، تأکید داشتند با همه توان به دولت کمک خواهند کرد تا فرایند برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به‌ عنوان برگی زرّین در دفتر افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران، ثبت و ضبط شود.

سرپرست ریاست جمهوری نیز در پایان این نشست، ضمن تأکید بر اینکه مقامات، مدیران و کارکنان دولت و مؤسسات دولتی و عمومی غیر دولتی، حق استفاده از جایگاه خود برای تبلیغ له یا علیه نامزد‌ها را ندارند، بر ضرورت مراقبت در استفاده نکردن از امکانات بیت‌المال به نفع یا به ضرر نامزد‌ها تأکید کرد.

محمد مخبر با بیان اینکه ما وظیفه و شأنی جز خدمت به مردم برای خود قائل نیستیم، گفت: برای بنده و همکارانم در دولت، بسیار مهم است که در این دوران گذار بتوانیم امانت‌دار اعتماد رهبر معظم انقلاب و ملت عزیز ایران باشیم و همه اعضای دولت نیز با حداکثر توان خود در تلاش هستند تا حرکت دولت و جریان خدمت‌رسانی به مردم، دچار اختلال نشود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *