تلاش برای حفظ میراث رئیس جمهور شهید

سرپرست ریاست جمهوری گفت: به عنوان یاران رئیس جمهور شهید، باید برای حفظ میراث ایشان در دو عرصه برگزاری سالم، امن و مشارکتی انتخابات و ادامه فعالیت‌های جهادی دولت، تلاش کنیم.
کد خبر: 52734
زمان انتشار: 5 ژوئن 2024 - 15:08 ب.ظ -
16 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر، محمد مخبر، امروز چهارشنبه در نشست هیئت دولت، ضمن تسلیت دوباره سالروز رحلت امام راحل و نیز گرامیداشت یاد شهدای یوم‌الله ۱۵ خرداد، با بیان اینکه بالاترین افتخار شخص شهید رئیسی و دولت مردمی، تبعیت کامل از رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هست، تصریح کرد: در انتخابات پیش‌ رو نیز فرمایشات و منویات ایشان، نصب‌العین همه اعضای دولت است.
سرپرست ریاست جمهوری با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، مبنی بر زمینه‌سازی برای مشارکت پرشور مردم در انتخابات و برگزاری انتخابات در امنیت و سلامت کامل، گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز که از سوی دولت مردمی برگزار شد، رئیس جمهور شهید تأکید جدی بر سلامت کامل فرایند برگزاری انتخابات و عدم هرگونه فعالیتی له یا علیه نامزد‌ها از سوی مسئولان اجرایی داشتند که این تأکیدات به‌حمدالله به بهترین نحو رعایت شد.
مخبر با بیان اینکه ما به عنوان یاران رئیس جمهور شهید، برای حفظ میراث ایشان باید در دو عرصه تلاش کنیم، اظهار داشت: عرصه اول، برگزاری سالم، امن و مشارکتی انتخابات و عرصه بعدی، ادامه فعالیت‌های جهادی دولت و بدون هیچ‌گونه خلل و کندی است.
سرپرست ریاست جمهوری تصریح کرد: این دولت تا روز و ساعت آخر که کار به دولت بعدی سپرده شود، کار‌ها را با همان روحیه جهادی رئیس جمهور شهید ادامه خواهد داد و با هر مدیر یا فردی که در کار‌ها تعلل یا اخلال ایجاد کند، برخورد خواهد شد.
مخبر در ادامه سخنان خود با توجه به دغدغه‌های رئیس جمهور شهید در زمینه ضرورت صیانت از محیط زیست در توسعه، از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خواست با جدیت، این راهبرد شهید دکتر رئیسی را دنبال کند.
سرپرست ریاست جمهوری، همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت مأموریت داد تا نشست‌های ستاد تنظیم بازار را به شکل یک روز در میان، برگزار و گزارش پایش بازار را به شکل مداوم به او ارائه کند.
مخبر در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از سفر منطقه‌ای سرپرست وزارت امور خارجه، تأکید کرد: دیپلماسی فعال و حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین، راهبرد اساسی جمهوری اسلامی ایران و مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است که با جابجایی دولت‌ها تغییر نکرده است و همه موظف به پیگیری جدی آن هستیم.
سرپرست ریاست جمهوری در بخش پایانی سخنان خود با توجه به حساسیت رئیس جمهور شهید درباره پیگیری وضعیت و بهبود شرایط کاری فعالان صنایع دستی، ضمن تأکید بر تلاش برای اجرایی شدن دستورهای شهید رئیسی در این زمینه، گفت: صنایع دستی، جزو مزیت‌های کشور است؛ در این عرصه، علاوه بر اینکه ایجاد اشتغال با کمترین سرمایه‌گذاری انجام می‌شود، همه اعضای خانواده می‌توانند مشغول کار شوند و در ضمن، به حفظ فرهنگ، هنر، آداب و رسوم محلی و ملی نیز کمک کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *