۵۰ هزار مرگ بر اثر مصرف مستقیم دخانیات

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی: سالانه ۵۰ هزار نفر بر اثر مصرف مستقیم دخانیات می میرند.
کد خبر: 52470
زمان انتشار: 25 مه 2024 - 14:58 ب.ظ -
24 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر،دکتر حسین فرشیدی در نشست خبری هفته ملی مبارزه با دخانیات با اشاره به گزارش سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۲۲ افزود: جمهوری اسلامی در شاخص مبارزه با دخانیات رنگ کشور قرمز بود که در سال ۲۰۲۳ نارنجی شد و این یکی از دستاوردهای دولت شهید رئیسی است.
دکتر فرشیدی با اشاره به افزایش مالیات بر مصرف دخانیات در کشور بعنوان یکی از دستاوردهای دولت خدمت گفت : بیش از ۵۰ هزار مرگ به صورت مستقیم ناشی از مصرف دخانیات است.
وی افزود: هزینه ای که از جیب مردم برای خرید دخانیات انجام می شود در کنار هزینه های زیانبار مرگ و درمان ناشی از بیماری های حاصل از مصرف دخانیات – ضرر زیادی به نظام اقتصادی کشور واردمیکند.
دکتر فرشیدی با تاکید بر اهمیت امنیت غذایی در کشور گفت: متاسفانه بسیاری از زمین های کشاورزی به کشت دخانیات اختصاص دارد چراکه برخی سودجویان -برای گسترش مصرف دخانیات در جهان می کوشند.
دکتر فرشیدی اضافه کرد: نباید در سال با افزایش آمار مصرف دخانیات مواجه باشیم چرا که بسیاری از افراد فقط بخاطر در معرض دود مصرف دخانیات بیمار می شوند که علاوه بر مضرات دخانیات برای مصرف کننده ، هزینه های بیشتر به نظام سلامت تحمیل می کنند.
دکتر فرشیدی یاد آور شد: بر اساس نظر دکتر رئیسی هیچ حادثه ای نباید مانع خدمت شود لذا اطلاع رسانی مضرات دخانیات در هفته ملی مبارزه با دخانیات را در این هفته اجرایی میکنیم و با توانمندی راه خدمت را ادامه میدهیم .

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *