بهادری جهرمی:

آیت‌الله رئیسی خود را سرباز ولایت می‌دانست

سخنگوی دولت با بیان اینکه آیت الله رئیسی خود را سرباز ولایت می‌دانست، افزود: رئیس جمهور شهید به شدت پر کار بود به دلیل اینکه می‌دانست کار عقب افتاده زیاد داریم، دوباره پرکارتر هم عمل می‌کرد و اصرار داشت که با سرعت بیشتری کار کنیم.
کد خبر: 52295
زمان انتشار: 23 مه 2024 - 12:51 ب.ظ -
25 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر، علی بهادری جهرمی در گفتگو با برنامه جهان آرا شبکه افق افزود:، چون حدودا ۱۰ سال عقب افتادگی داشتیم و باید آن را جبران کنیم؛ وقتی هر مجموعه‌ای نه فقط کشور، اگر دوره‌ای تعطیل یا نیمه تعطیل باشد و سرعت کارهایش کمتر باشد، شما نمی‌توانید دستور بدهید که شبانه روزی کار کند، چون عادت کرده روزی چهار ساعت کار کند؛ آیت الله رئیسی از این حیث پر کار و پر سفر بود، چون باید خود به مجموعه تکان می‌داد.

وی ادامه داد: مدل مدیریت ایشان اینگونه بود که من جلو می‌دوم و شما باید پشت سر من بیایید و ما باید خودمان را به ایشان می‌رساندیم.

بهادری جهرمی تصریح کرد: معمولا در جلسات بدین شکل بود که زمان پروژه‌ها وقتی اعلام می‌شد، همیشه آیت الله رئیسی سر این تاریخ‌ها با مسئولان مُحاجّه می‌کرد که چرا این تاریخ را اعلام می‌کنید؟ چرا یک سال دیگر؟ بعد اثبات می‌کرد که دو ماه دیگر نه، بلکه باید دو هفته دیگر تمام شود

وی گفت: پُر کاری آیت الله رئیسی چه در بخش سفر‌های استانی، چه سفر‌های خاریج، چه احیای شورا‌های عالی و چه نظارت ستادی در دستگاه‌ها و وزارت خانه ها، برای این بود که سرعت حرکت ماشینی که کم شده را هل بدهید و بیشتر کند؛ نگاه کاملا عملیاتی و اجرایی داشت.

بهادری جهرمی تصریح کرد: آیت الله رئیسی را به معنای اتمّ کلمه اگر بخواهیم شرح بدهیم، شأنی برای خودش جز یک سرباز صفر برای رهبری نمی‌دانست. می‌گفت ما سرباز رهبری هستیم و اینجا نشسته ایم که امانت داری و سربازی کنیم، حالا ممکن است شرح وظایف یک سرباز پایین‌تر باشد یا گسترده‌تر که نافی سرباز بودن نیست. چرا مشکل اقتصادی داریم؟ چون ۱۵ سال قبل که رهبری اقتصاد مقاومتی را فرمودند، انجام ندادیم؛ حرف من سیاسی نیست؛ همه‌مان را می‌گویم.

سخنگوی دولت گفت: آیت الله رئیسی با تمام وجود این موضوع را لمس می‌کردند و می‌سوختند از این وضعیت؛ می‌گفت رهبری مسیر را برای ما روشن کرده و برای آن وقت بگذاریم. اینکه خود را سرباز رهبری می‌دانست و برای خدا کار می‌کرد، به وقت و زمان ایشان برکت داده بود؛ یعنی به همه چیز می‌رسید و من تعجب می‌کردم که چگونه به همه کار‌ها می‌رسید؛ من خودم یک هفته طول می‌کشید تا گزارش ۳ ماهه دولت را نهایی کنم و به ایشان می‌دادم ولی می‌دیدم آیت الله رئیسی فردای آن روز گزارش را خوانده بود.

وی ادامه داد: کالابرگ در دولت یک طرفدار هم نداشت، چون دولت برای آن پولی نداشت؛ این دولت مخیّر بود طبق قانون یا کالابرگ بدهد یا یارانه نقدی؛ دولت از این اختیار استفاده کرده و یارانه نقدی داد؛ ۱۰۰ درصد منابع را که قانون اجازه داده بود و موجودی داشت، به یارانه نقدی داده بود. حتی بیش از سقف موجود به یارانه نقدی داده شد یعنی مجوز‌های خاص گرفته شد برای اینکه بتوان تأمین بیشتری کرد. اما آیت الله رئیسی اصرار داشت برای معیشت مردم کالابرگ هم داده شود، چون مطمئن بود با درصد اصابت بسیار بالایی به سفره مردم داده می‌شد و با اعتبار کالابرگ، اقلام اساسی سفره خریداری می‌شود

بهادری جهرمی گفت: مُصر ایستاد باید بشود و منابع کالابرگ تأمین شود چه از افزایش صادرات و چه درآمد‌های عمومی دولت؛ الحق و الانصاف هم آقای مخبر پذیرش مسئولیت می‌کرد پیگیر بود و مدیریت تأمین منابع با ایشان و یار خوبی برای آیت الله رئیسی بود. کالابرگ فجرانه یادگاری آیت الله رئیسی بود و در هیچ جای قانون منابعی برای آن پیش بینی نشده بود، اما دغدغه شخص آیت الله رئیسی بود و برای تأمین منابع آن وقت می‌گذاشت و در جلسات متعدد شرکت می‌کرد تا درآمد خلق کند یا هزینه‌ها را کم کند تا این اتفاق رخ دهد. کالابرگ فجرانه یادگاری آیت الله رئیسی بود و برای تأمین منابع آن وقت می‌گذاشت و دغدغه داشت.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *