بازتاب بین المللی حضور ایرانیان در انتخابات

حضور پرشور مردم ایران در رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های مختلف تلویزیونی بازتاب گسترده‌ای داشت.
کد خبر: 50510
زمان انتشار: 2 مارس 2024 - 00:23 ق.ظ -
25 بازدید

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سه خبر،حضور پرشور مردم ایران در رسانه ها ، خبرگزاری ها و شبکه های مختلف تلویزیونی بازتاب گسترده ای داشت.

 

گوشه ای از این بازتاب را در رسانه های خارجی 

 

توصیف خبرنگار المیادین از دیدار با رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای
بیسان طراف خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در صفحه شخصی خود نوشت: همیشه آرزو داشتم آقای (آیت الله) خامنه ای را در یکی از دیدارها که برگزار می کنند ببینم اما امروز اتفاقی افتاد که انتظارش را نداشتم و نمی توانم آن را توصیف کنم. برای نخستین بار بود که آقای خامنه ای را از فاصله بسیار نزدیک می دیدم و صدایش را می شنیدم. رهبری الهام بخش، تاثیرگذار، دارای جذبه رهبری و انسانی که قابل وصف نیست.
تصاویر مشارکت مردم ایران در انتخابات
شبکه تلویزیونی الاشراق سوشال عراق در صفحه کاربری خود عکسهایی از حوزه های انتخاباتی در شهرهای مختلف ایران منتشر کرد.
تصاویر مربوط به شهر رشت، روستای القار در استان خراسان جنوبی، استان لرستان، استان اراک، شهرهای شیراز، قزوین، همدان و سنندج هستند.
فعال عراقی: هر که با کشور ولی فقیه دشمنی کند, دشمن صاحب الزمان (عج) خواهد بود
وسام عزیز, فعال عراقی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: انتخابات کشور ولی فقیه, کشور صاحب الزمان (عج), کشور مقابله با استکبار جهانی, به معنای فراهم کردن مقدمات (ظهور) صاحب الامر روحی فداه است. هر که با این کشور دشمنی کند, دشمن صاحب الزمان (عج) خواهد بود.

بازتاب بین المللی حضور ایرانیان در انتخابات

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه حضور مردم برای شرکت در انتخابات را بازتاب داد
به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ مردم ایران به پای صندوق های رای رفتند تا در انتخابات شرکت کنند و رای خود را برای انتخاب نماینده های مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در صندوق بیندازند.درهای محل اخذ رای به روی رای دهندگان انتخابات دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری در ساعت های اولیه صبح باز شد و کمیته مرکزی شورای نگهبان نیز برای سلامت این انتخابات نظارت دارد.
العهد: استقبال گسترده از انتخابات در روستاها
شبکه العهد با انتشار تصاویر اختصاصی از یکی از حوزه های رأی گیری در کانال تلگرامی خود نوشت: خبرنگار ما در ایران گزارش داد: حوزه های رأی گیری با استقبال گسترده مردم روبرو شد. روستاها و مناطق حومه، با انجام اقدامات امنیتی، شاهد استقبال گسترده مردم بودند. شهروند ایرانی همه پیش بینی ها درباره انتخابات را با مشارکت گسترده، درهم شکست. شهروند ایرانی از فرهنگ دمکراسی بالایی برخوردار است.
کد ویدیو

اسپوتنیک: آغاز انتخابات پارلمانی و مجلس خبرگان رهبری در ایران
خبرگزاری اسپوتنیک گزارشی از آغاز دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دور مجلس خبرگان رهبری در ایران منتشر کرد.

پایگاه اینترنتی اسپوتنیک عربی با اشاره به آماری از رأی دهندگان و نامزد‌های انتخابات گزیده‌ای از سخنان صبح امروز رهبر انقلاب در پای صندوق رأی منتشر کرد.

این خبرگزاری نوشت: درصد مشارکت در انتخابات پارلمانی ایران از بالاترین درصد مشارکت‌ها در کشور‌های جهان است. بالاترین میزان مشارکت، پنجمین دور انتخابات پارلمانی در سال ۱۹۹۶ با تقریبا ۷۱ درصد و کمترین میزان آن پنجمین دور انتخابات پارلمانی در سال ۲۰۲۰ با مشارکت تقریبا ۴۲ درصدی بود.

بازتاب حضور ایرانیان در انتخابات

فرانس ۲۴  
شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس انتخابات روز جمعه در ایران را با انتشار عنوان دو مطلبی که به این موضوع اختصاص داده است، بازتاب داد

بازتاب حضور ایرانیان در انتخابات

پوشش خبری انتخابات در ایران در شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا
شبکه تلویزیونی سی ان ان امریکا گزارش داد : رای گیری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران در جریان است. در این انتخابات رای دهندگان از بین ۱۵ هزار نامزد انتخاباتی افراد مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. این نامزدها برای ۲۹۰ کرسی در مجلس شورای اسلامی ایران به رقابت می‌پردازند. رهبر ( معظم انقلاب ) ایران چند ساعت پیش رای خود را به داخل صندوق انداخت.
الحدث: ایرانیان اعضای مجلس شورا و خبرگان رهبری را انتخاب می کند
شبکه الحدث در بخش خبری خود اعلام کرد: ایران در‌های ۶۰ هزار حوزه رأی گیری را به روی بیش از ۶۰ میلیون ایرانی برای انتخاب اعضای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری باز کرد.
تلویزیون رسمی ایران اعلام کرد: ۴۱ درصد از کسانی که در نظرسنجی‌ها شرکت کردند در انتخابات مشارکت خواهند داشت. انتظار می‌رود اصولگرایان قدرت را در دردست بگیرند مجلس را تحت کنترل خود در آورند. آنها اکنون از ۲۹۰ کرسی، ۲۳۰ کرسی را در اختیار دارند.
یونیوز: حضور مردم ایران در پای صندوق رای
خبرگزاری یونیوز با انتشار تصاویری گزارش داد: مردم ایران در انتخابات مجالس شورا و خبرگان رهبری شرکت کردند و رای خود را به صندوق انداختند.
خبرگزاری ترکیه آناتولی اخبار مربوط به برگزاری انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را پوشش داد.
وبگاه خبرگزاری آناتولی نوشت: انتخابات دوازدهمین دور پارلمان و مجلس خبرگان که اختیارات مهم و در رأس آن وظدر یفه انتخاب رهبری را بر عهده دارد در ایران آغاز شد.
(آیت الله) علی خامنه‌ای رهبر ایران رأی خود را در حسینیه امام خمینی در تهران در صندوق انداخت.
بازتاب حضور ایرانیان در انتخابات
بیش از ۱۵ هزار نامزد برای کسب ۲۹۰ کرسی پارلمان و ۱۴۴ نامزد برای کسب ۸۸ کرسی مجلس خبرگان رقابت می‌کنند.

 

فرانس پرس 
خبرگزاری فرانسه تصاویری از شرکت مردم ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری منتشر و با شماری از رای دهندگان گفتگو کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *