لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به زودی نهایی می‌شود/ هیات اقتصادی طالبان رهاسازی حقابه ایران را پذیرفتند/ تکذیب حذف شدن نام شب یلدا و چهارشنبه سوری از تقویم

اعضای هیات دولت امروز چهارشنبه ۲۴ آبان در حاشیه نشست هیات دولت به مهمترین سوالات روز خبرنگاران پاسخ دادند
کد خبر: 46801
زمان انتشار: 15 نوامبر 2023 - 16:14 ب.ظ -
22 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : نام چهارشنبه‌سوری و یلدا حذف نشده است

محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تغییرات تقویم اظهار کرد: متاسفانه ما با یک بداخلاقی رسانه‌ای مواجهیم به این معنا که ما اساسا آمدیم هم مناسبت چهارشنبه آخر سال را در تقویم آورده‌ایم که اصلا قبلا در تقویم نبود، ولی برای فرهنگ‌سازی اسم آن را روز تکریم همسایگان گذاشتیم. برای تقویت وجوه فرهنگی میان خانواده‌ها و ارتباط همسایه‌ها این کار صورت گرفته وگرنه تغییری ایجاد نشده است.

وی اضافه کرد: درباره شب یلدا هم عنوان کاملا حفظ شده و بعد از شب یلدا یک خط فاصله گذاشتیم به عنوان رفت و آمد و صله ارحام. ما تا جایی که یادمان است، شب یلدا هر خانواده ایرانی فامیل در خانواده بزرگ‌تر جمع می‌شدند، انار دانه می‌کردند و به حافظ تفال می‌زدند.

اسماعیلی همچنین بیان کرد: ما برای رسمیت بخشیدن به این مناسبت‌ها در فرهنگ عمومی این کار را انجام دادیم و الحمدالله الان در تقویم رسمی در این دولت برای همه اصناف تقویم ویژه داریم. برای هر صنفی مثلا روز گندم و انار را هم داریم در تقویم قرار می‌دهیم. ما در بسیاری از نقاط کشور جشن انار و جشن برداشت گندم داریم که آیین‌های سنتی چند هزار سال ما است و ما در این دولت بحث مان احترام به فرهنگ عمومی و میراث چندین هزار ساله ایرانی اسلامی مان است.

وی افزود: من خواهش می‌کنم دوستان رسانه‌ای اگر ابهامی دارند بلافاصله بپرسند. ما می‌بینیم به یکباره در مورد کاری که باید مورد تشویق قرار بگیرد خدای ناکرده به دلیل اطلاع‌رسانی نادرست ابهام ایجاد می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از عضویت همه کارکنان کتابفروشی‌ها در صندوق هنر خبر داد و گفت: همه کارکنان کتابفروشی‌ها را به عنوان خادمان هنر به عضویت صندوق هنر درآوردیم.

وی درباره مزایای این عضویت گفت: برای کسانی که عضو هستند کارت هنر صادر می‌شود، اگر مشکل بیمه داشته باشند حل خواهد شد و در بیمه تکمیلی و بحث بازنشستگی خدمات ارائه می‌شود.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بیان کرد: میزان فروش کتاب در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰، ۲۴۷ درصد رشد داشته و در این هشت ماه تا آبان ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ باز ۵۸ درصد رشد داشته یعنی این هشت ماه بیشتر از کل سال گذشته رشد داشته است. ۱۱ درصد رشد انتشار کتاب هم داشتیم.

وی درباره رشد افزایش قیمت هم گفت: این رشد نهایتا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد تفاوت ایجاد می‌کند. ما نمایشگاه‌های منطقه‌ای داریم که در تبریز با استقبال بسیاری خوبی روبرو شد. در مازندران در روزهای آینده جشن خودکفایی کاغذ را خواهیم داشت که ۱۵۵ میلیون کتاب درسی با کاغذ ایرانی چاپ شده است.

اسماعیلی درباره اعزام اهالی رسانه به غزه عنوان کرد: الحمدلله اعزام‌های دیگری را هم در هفته‌های پیش رو خواهیم داشت. در یکی دو کشور همسایه هم نشست‌هایی را برای اصحاب فرهنگ و هنر با کشورهای دیگر پیش‌بینی کرده‌ایم که به نظرم اتفاق بسیاری خوبی در ایجاد همگرایی و انسجام خواهد بود.

وی با اشاره به حضور رئیس جمهور در عربستان یادآور شد: آقای رئیس جمهور  در اجلاس ریاض مصوبه شورای فرهنگ عمومی را در موضوع نسل‌کشی کودکان و زنان فلسطینی که ما اینجا در ۲۵ مهر نامگذاری کردیم به عنوان پیشنهاد برای کل جهان اسلام مطرح کردند که آنجا هم مورد استقبال قرار گرفت. ان‌شاءالله مجموعه فعالیت‌های هنری، فرهنگی و رسانه‌ای به سمتی برود که مظلومیت مردم عزیز غزه را بیشتر منعکس کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره آغاز حج عمره اظهار کرد: الان همکاران من در بانک مرکزی، وزارت مسکن و شهر سازی ، شرکت هواپیمایی و سازمان حج همگی در عربستان سعودی حضور دارند و آخرین تفاهمات اجرایی را منعقد می‌کنند. من دیشب که صحبت داشتم معاون محترم بانک مرکزی از روند مذاکرات راضی بود. ما از اول هم اعلام کردیم که تلاشمان این بوده از اول آذر بتوانیم کار را شروع کنیم.

وی با بیان اینکه همه آن چیزهایی که مربوط به ما می‌شود آماده است، اظهار کرد: چون در طرف سعودی بعد از چندین سال قرار است این اتفاق بیفتد امیدواریم که تا قبل از آغاز اعمال حج واجب بتوانیم ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر را هم برای عمره مفرده اعزام کنیم.

اسماعیلی با اشاره به نتایج سفر به ازبکستان و تاجیکستان، خاطرنشان کرد: ما در سفر ازبکستان بین شهرهای تاریخی دو کشور از جمله سمرقند و اصفهان، بخارا و همدان پیوند برقرار کردیم. در تاجیکستان هم بین یزد و خجند این خواهرخواندگی برقرار شد.

وی در پایان گفت: گسترش تعاملات فرهنگی، حضور گسترده ایرانی‌ها و لغو روادید با تاجیکستان از جمله اتفاقات بسیاری مهمی بود که در این سفر رخ داد. به زودی چندین هفته فرهنگی مشترک در تهران و اصفهان خواهیم داشت. در دی ترکمن‌ها به اصفهان می‌آیند و روس‌ها در تهران خواهند بود. در قطر هم ما هفته فرهنگی برگزار خواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: سامانه شناسایی جمعیت بیکار و جویای کار ایران راه‌اندازی می‌شود

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز  در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره جزئیات شناسایی افراد بیکار در جامعه اظهار داشت: این موضوع به شکل سنجش‌های نوبه‌ای که مراکز رسمی از جمله مرکز آمار ایران و بانک مرکزی انجام می‌دهند، نرخ بیکاری را مشخص می‌کند.

وی اضافه کرد: از سوی سامانه دیگری به نام «سامانه شناسایی جمعیت بیکار و جویای کار ایران» در دست راه‌اندازی است و در آینده نزدیک با راه‌اندازی این سامانه و همکاری که دستگاه‌های مختلف انجام می‌دهند، به روز خواهیم دانست که چه تعداد شاغل، چه تعداد افراد جویای کار و چه تعداد بیکار داریم و علت بیکاری آنها چیست؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: همچنین از طریق این سامانه تعداد کارفرمایانی که علاقه مند هستند از خدمات کارگران استفاده کنند و اینکه چه تعداد از این نیروهای جویای کار و بیکار علت بیکاری‌شان سرمایه و چه تعداد عدم آموزش است، مشخص خواهد شد.

مرتضوی درباره اقدامات دولت در زمینه معیشت سالمندان و تکریم آنها گفت: دولت مساعدت‌های ویژه‌ای به اقشار مختلف جامعه به‌ویژه قشر سالمند دارد.

وی با اشاره به سالمندانی که در مراکز نگهداری تحت نظارت سازمان بهزیستی هستند، گفت: این سازمان با همکاری مردم، مساعدت‌های ویژه‌ای را به عمل آورده است و ما حتما نسبت به تکریم سالمندان عنایت ویژه‌ای داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تغییر مدیران در وزارتخانه از جمله شستا و  به ویژه تاپیکو خاطرنشان کرد: این روند همچنان ادامه دارد تا بازدهی کار افزایش پیدا کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: کشورهای اسلامی نسبت به نسل‌کشی و آپارتاید در غزه اتفاق‌نظر دارند

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نیز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: در جده دیدارهای خوبی با دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی، نخست‌وزیر بنگلادش، وزیر خارجه اندونزی و مسئول حقوق بشر عربستان سعودی داشتیم.

وی افزود: نقاط اشتراک بسیار زیادی با کشورهای اسلامی در حوزه زنان و همچنین غزه داریم و می توانیم همکاری های خوبی در این حوزه داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: قرار است در گروهی با عنوان خانواده بسیاری از مسائلی که مرتبط با بوم خانواده و نوع نگاه بومی در کشورهای اسلامی به خانواده استریال همکاری‌هایی مشترکی داشته باشیم.

وی ادامه داد: بسیاری از دانشگاه‌ها اعلام کردند که آمادگی پذیرش دختران فلسطینی و افغانستانی را که شرایط تحصیل برایشان فراهم نیست، دارند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: با بعضی کشورهای اسلامی نیز همکاری‌هایی خواهیم داشت تا هزینه تحصیل این دختران تامین شود.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری: ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری هم در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، بیان کرد: در جلسه دولت با دستور رئیس جمهور ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد. یعنی از سوی رئیس جمهور اعلام شد. به وزارت صمت دستور دادند تا مانعی برای این کار وجود نداشته باشد و تایید کنند. همین الان سرمایه گذارانی هستند که در حوزه گردشگری دریایی قصد فعالیت دارند و قراردادهایی برای ورود شناورهای تفریحی بسته اند که در کشور ما خیلی محدودیت داشته و کمبود آن به چشم می خورد.

وی در ادامه اظهار کرد: یک فرآیندهایی بود که طولانی بود چراکه در داخل نیز این ها می تواند تولید شود. عملا منجر به خرید شناور تفریحی نمیشد. وزیر صمت همراهی خوبی با این مسئله خواهند داشت و اگر مواردی باشد که خودشان می توانند تولید کنند یا کشتی هایی وارد شود که بعدا نمونه سازی شود ما استقبال می کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه در واکنش به برخی اظهارات نسبت تغییر نام شب یلدا و چهارشنبه سوری در تقویم تصریح کرد: یلدا و چهارشنبه سوری هیچ وقت تغییر پیدا نمی کند و تغییر پذیر نیست. از ابتدا بوده و تا آخر نیز خواهد بود. هم شب یلدا که امسال توسط وزارت میراث فرهنگی ثبت جهانی شد و هم چهارشنبه سوری که مراسم خاصی است که مردم ما به آن علاقه دارند سر جای خود هست. بنده فکر می کنم آنچه که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است، مقداری فلسفه  این دوشب را توضیح دادند که مصوبه بدی نیست. بالاخره اگر از ما هم بپرسند خودمان ۱۰ تا فلسفه برای این دو شب می گوییم.

وی در ادامه به موضوع استفاده از یکی از ظروف تاریخی به عنوان سطل زباله اشاره کرد و اظهار کرد: در خصوص موزه رشت با مدیریت آن موزه برخورد صورت گرفت و توبیخ شد. حتما بی سلیقگی به خرج داده است. به هر حال یک شی تاریخی باید برروی بلندی با توضیحات لازم قرار بگیرد که چنین شبهه ای که در رسانه ها مطرح شد، پیش نیاید.

وی همچنین به افتتاح مجتمع گردشگری  هشت بهشت پرداخت وگفت:این افتتاح دیروز در استان قم انجام شد. یک سیاستی را وزارت میراث فرهنگی تعقیب می کند و آن این بوده که پروژه های بزرگ را به صورت فاز بندی و مرحله بندی افتتاح می کند. این سیاست قبلا نبود. معنایش این است که اگر کسی یک پروژه بزرگی را کلید زده است و چند سال گرفتار آن است نباید به خاطر کمبود منابع سال ها معطل بماند و از پروژه استفاده نشود.

وی افزود: در راهبردهای جدید وزارت گردشگری این مسئله تصویب شد. مرحله به مرحله راه اندازی می شود. با درآمدی که حاصل می شود ادامه پروژه پیش می رود. ما دیروز یکی از این پروژه ها را در استان قم افتتاح کردیم. مجتمع گردشگری دشت بهشت که بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در آنجا سرمایه گذاری شده است. وسط بیابان در استان قم با کمبود معطل مانده بود. دیروز بخشی از آن افتتاح شد و این سیاست ادامه خواهد یافت.

وزیر نفت شایعه استعفای خود را تکذیب کرد

وزیر نفت هم  با تکذیب شایعه استعفایش گفت: اختلافی بین وزارت نفت و دولت وجود ندارد و مسائل مطرح شده شایعه‌ای بیش نیست.

جواد اوجی  در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: اختلافی بین وزارت نفت و دولت وجود ندارد و مسائل مطرح شده شایعه‌ای بیش نیست. وی یادآورشد: از رئیس‌جمهور تشکر می‌کنم که همواره نگاه پشتیبانی به وزارت نفت دارد.

اوجی گفت: تاکنون ۱۱ و نیم میلیون متر مکعب گاز مشعل در غرب و شرق کارون جمع‌آوری شده و تا پایان امسال، حدود ۱۹ میلیون متر مکعب جمع‌آوری خواهد شد که تقریبا معادل گاز تولیدی یک فاز پارس جنوبی است. گازهای مشعل در پالایشگاه‌ها، فرآوری و تبدیل به خوراک پتروشیمی‌ها می‌شود.

سخنگوی دولت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به زودی نهایی می‌شود

سخنگوی دولت نیز از نهایی‌شدن لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ طی دو جلسه پیش‌روی هیات دولت خبر داد.

علی بهادری جهرمی  در حاشیه جلسه هیات دولت درباره آخرین وضعیت تدوین بودجه سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: ادامه بررسی لایحه بودجه سال آینده، امروز هم در هیات دولت دنبال شد که تقریبا دور اول بررسی متون پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه، پایان یافت؛ به نظر می‌رسد در دو جلسه‌ی آینده، لایحه بودجه نهایی شود.

سخنگوی دولت به ارائه گزارشی از سوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری درباره میزان حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: وزارت نفت و نیرو، به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را در زمینه حمایت از نخبگان کسب کردند.

وی همچنین تصریح کرد: رئیس کل بانک مرکزی هم گزارشی از از نرخ‌های رشد اقتصادی در مقایسه با سال گذشته و پیش بینی نسبت به سال آینده ارائه داد. پیش بینی های خوبی برای افزایش نرخ رشد اقتصادی نسبت به سال گذشته انجام شده است. در برخی حوزه‌ها، نرخ رشد از پیش‌بینی رشد بالاتر بود مثل حوزه نفت، اما برخی حوزه‌ها با توجه به اینکه میزان رشد قابل قبول بود ولی به اندازه پیش‌بینی‌ها رشد انجام نشده بود بخاطر همین رئیس جمهور دستور داد کارگروه‌های اختصاصی شکل بگیرد تا نرخ رشد در حوزه‌های خاصی که نیازمند توجه بیشتر است، شکل بگیرد و نرخ رشد روند بهتری داشته باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی: تولید ۲۰ هزار مگاوات برق اتمی هدف‌گذاری شد

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی هم  در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید برق اتمی ۲۰ هزار مگاوات اظهار کرد: این‌ موضوع، هم قانون است و هم تاکید مقام معظم رهبری و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی هم آمده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی به تعامل میان سازمان انرژی اتمی و دانشگاه‌ها در سه حوزه اشاره کرد و گفت: بخش اول، مسائلی هستند که می‌توانند تبدیل به پایان‌نامه شوند، بخش دوم نتایج تحقیقاتی است که در دانشگاه وارد و با حمایت سازمان انرژی اتمی، تبدیل به فناوری شود تا به تجهیز آزمایشگاه‌ها کمک کند و بخش سوم، آغاز بورسیه دانشجو است که در ۱۰ دانشگاه کشور، ۱۰ رشته و ۱۰۰ بورسیه را ثبت‌نام کردیم و از امسال تحصیل خود را آغاز کردند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: برای کارشناسی ارشد هم مراحلی را دنبال خواهیم داد که آخرین الگوی اجرایی ما با دانشگاه صنعتی امیرکبیر بود که در سال گذشته انجام دادیم. اسلامی درباره هدف‌گذاری تولید برق در صنعت هسته‌ای گفت: این هدف‌گذاری ۲۰ هزار مگاوات است که هم قانون و هم تاکید رهبر معظم انقلاب است؛ در سند توسعه جامع سازمان انرژی اتمی هم این موضوع پیش‌بینی شده است.

وی تاکید کرد: همچنین در اجرای این سند، اقدامات خود را آغاز کردیم که شرکت‌ها تاسیس و سایت‌ها انتخاب شدند و در برخی هم عملیات اجرایی آغاز شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: طالبان رهاسازی حقابه ایران را پذیرفت

علی سلاجقه ، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست  همدر حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سفر هیات اقتصادی طالبان به ایران، برای اولین بار طالبان پذیرفت که حقابه ایران رهاسازی شود.

وی افزود: با هیات اقتصادی طالبان که به ایران آمده بودند نشستی داشتیم و برای اولین بار طالبانی‌ها پذیرفتند که حقابه ایران رهاسازی شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: طالبان موضوع کمبود آب را مطرح کرده و گفتند در صورتی که به لحاظ اقلیمی بارش به اندازه کافی وجود داشته باشد، این اتفاق می‌افتد.

سلاجقه عنوان کرد: در جلسه با طالبان مساله مرطوب‌سازی را با توجه به ضرورت کار و اینکه حدود ۱۸۰ روز مردم در منطقه زابل به لحاظ گرد و غبار مشکل دارند مطرح کرده و از آنها درخواست کردیم فعلا آبی رها و دریاچه مرطوب شود تا منشا گرد و غبار نباشد.

وی با بیان اینکه هیات اقتصادی طالبان نیز اعلام کرد که اگر وضعیت منابع آبی سدها اجازه بدهد این کار را انجام می‌دهند، ادامه داد: بحث دیگری که مطرح شد تثبیت کانون‌های برداشت گرد و غبار در کشور افغانستان بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: هیات افغانستانی به ویژه مسئولان محیط زیست قول دادند که در اولین فرصت به جمهوری اسلامی ایران آمده و در قالب یک نشست جامع این مسائل را بررسی کنند تا بتوانیم منشا گرد و غبار در کشور افغانستان به ویژه در جاهایی که جمهوری اسلامی ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نقشه‌ها و گزارش آن آماده شده است، راهکاری ارائه شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی: از ظرفیت شرکای کشورهای همسایه برای انتقال ارز استفاده شد

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی هم در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده برای دسترسی به منابع ارزی خارج از کشور اظهار داشت: از ظرفیت شرکای کشورهای همسایه برای انتقال ارز استفاده و برخی از مشکلات هم برای تبادل ارز رفع شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: با این اقدامات دسترسی به منابع ارزی خارج از کشور انجام شده است.

خاندوزی تصریح کرد: یکی از دستور کارهای ۲ سال اخیر استفاده از ظرفیت اقتصادی ارتباط با کشورهای همسایه و هم‌سو و شرکای راهبردی است تا بتوانیم بخشی از اثرات تحریمی انتقال ارز و تسهیلات در شبکه بین‌المللی بانکی را حل کنیم.

وی افزود: در بسیاری از موارد ارزهایی که در کشورهای همسایه بلوکه شده بود، توانستیم به آن دسترسی یابیم و در برخی موارد این امر اجرایی شده است.

وی به همکاری با بانک توسعه اسلامی در جده اشاره کرد و گفت: این اقدام کمک می کند  تا افراد سرمایه گذار و تجار دو کشور با یکدیگر همکاری کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآورشد: در عربستان نیز تعاملات برای تسریع در ارز حجاج بهبود یافته تا حجاج و سرمایه گذاران نسبت به مسائل ارزی اقدام کرده و مشکلی در این حوزه نداشته باشند.

وی از کاهش ۵۵ درصدی تعداد بخشنامه‌های حوزه گمرک و تجارت خارجی خبر داد و گفت: متوسط زمان استعلامات گمرکی از ۱۲ روز به ۶ روز کاهش یافت و آن را به ۳ روز هم خواهیم رساند.

وزیر اقتصاد یادآورشد: در حوزه استعلامات گمرکی متوسط زمانی به ۶ روز کاهش یافت. این مسیر را ادامه خواهیم داد و این اقدامات ادامه می‌یابد تا رکورد کاهش مقررات در حوزه تجارت خارجی کشور شکسته شود.

وزیر اقتصاد درباره پرداخت تسهیلات خرد گفت: اگر چه عدد پرداختی امسال با سال ۱۴۰۱ به شکل معناداری بیشتر است اما با توجه به سیاست های کنترل سقف ترازنامه بانک ها همچنان بسیاری از مردم در صف دریافت تسهیلات خرد باقی مانده اند که نیازمند اتخاذ تصمیمی در چهار ماه پایانی سال است که در شورای پول و اعتبار چاره اندیشی خواهد شد.

خاندوزی گفت: ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه در سال گذشته و ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش اعتبار بانک‌های دولتی در سال جاری دو گام مهم دولت سیزدهم برای توانمند شدن بانک ها است.

وزیر ارتباطات: با هر سکویی که مصوبات کشور را رعایت نکند، برخورد خواهد شد

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات هم در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار کرد: در دولت سیزدهم حمایت تمام قدی از سکوهای(پلتفرم) داخلی صورت گرفت؛ ما خود را وقف سکوهای داخلی کرده‌ایم. البته بدین معنای نیست که از این حمایت سوء استفاده شود و اعتماد مردم را دچار خدشه کنند.

وی افزود: هر سکویی که مصوبات کشور را رعایت نکند و یا از اعتماد مردم سوء استفاده و حقوق مردم را نقض کند، با آن برخورد خواهد شد.

زارع پور تصریح کرد: بر اساس مصوبات شورایعالی فضای مجازی و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات باید ترافیک سکوهای داخلی ۱/۲ ترافیک بین‌الملل باشد؛ در مورد پیام‌رسان شبکه اجتماعی نیز ۱/۳ است.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: گزارش‌هایی در این خصوص به دست ما رسید و پیگیری کردیم و در نهایت این تخلف تایید شد؛ وزارت ارتباطات برای نحوه جبران این اتفاق، بسته پیشنهادی خود را به مرکز ملی فضای مجازی ارائه داده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *