جانشین وزیر دفاع:

پارسال حدود به یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم

جانشین وزارت دفاع گفت: ­امروز جهت گیری وزارت دفاع حرکت به سمت فناوری‌های نو، هنجارشکن و آینده‌ساز است تا ما را در عرصه جنگ فناوری‌ها و جنگ‌های نوین و ترکیبی موفق کند.
کد خبر: 46703
زمان انتشار: 13 نوامبر 2023 - 14:59 ب.ظ -
12 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر، سردار فرحی در کنگره بزرگداشت شهید طهرانی مقدم در دانشگاه شهید رجایی، با اشاره به ارتباط فوق‌العاده وزارت دفاع با حدود ۷ هزار شرکت در سراسر کشور افزود: حدود ۴۰ درصد از این شرکت ها، شرکت‌های دانش بنیان هستند و در این ۷ هزار شرکت در مجموع بیش از صد هزار نفر مشغول به کار هستند.
جانشین وزیر دفاع تاکید کرد: امروز مجموعه جوانان خدمت گذار و مخلص که در عرصه کشور پهناور جمهوری اسلامی ایران در حال همکاری با ما هستند از مجموع نیرو‌های وزارت دفاع بیشتر هستند.
سردار فرحی با اشاره به استفاده وزارت دفاع از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری خاطر نشان کرد: دیگر نه تنها در قطعه سازی بلکه ما به سمتی حرکت می‌کنیم که خالق هایتک‌ترین محصولات و تجهیزاتی نظامی در دنیا خواهیم بود، امیدواریم این دستاورد‌ها بتواند بیش از پیش اقتدار آفرین و بازدارنده باشد.
جانشین وزیر دفاع گفت: دنیا باوجود ظاهر زیبا از قانون جنگل تبعیت می‌کند. بنابراین، ما برای اینکه بتوانیم از استقلال خود صیانت کنیم باید مقتدر شویم.
سردار فرحی با اشاره به دوران همکاری خود با شهید طهرانی مقدم، بیان کرد: او قریب به ۱۷ سال پیش یک بار به صنایع دفاع آمد و با بیان صمیمی خود خطاب به من گفت که سید من موشک نقطه زن می‌خواهم، من پاسخ دادم که ما دانش این نوع موشک سازی را نداریم. اما او اصرار زیادی نسبت به این موضوع داشت و کار‌های مشترکی با یکدیگر داشتیم تا نهایت به این فناوری رسیدیم.
شهید طهرانی مقدم اقتدار نظامی را با اقتدار بدست آورد. همه دستاورد‌های نظامی ارزنده کشور را با خلق خوش خود به ملت ایران هدیه کرد بحمدالله ایران اسلامی امروز صد‌ها طهرانی مقدم دارد.
جانشین وزیر دفاع گفت: امروز دستاورد‌های شهید طهرانی مقدم معطوف به حوزه نظامی نبوده است، بلکه ما در حوزه‌های هواپیماسازی، کشتی سازی و سایر عرصه‌ها از دانش و فناوری موشکی که شهید برای ما بدست آورده، بهره می‌بریم.
سردار فرحی ادامه داد: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی یک روزی کشور‌های دنیا به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند، اما سال گذشته ما غریب به یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، با اشاره به دوران پهلوی و وابستگی دفاعی ایران در آن دوران، تاکید کرد: در دوران قبل از انقلاب، حقوق ۴۰ هزار مستشار آمریکایی از کل حقوق ارتش شاهنشاهی بیشتر بود، اما ایران اسلامی امروز روی پای خود ایستاده است و در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
سردار فرحی در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با تحولات منطقه اظهار کرد: این روز‌ها قلب همه ما مسلمانان اندوهگین از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است. ان‌شاءالله ما بتوانیم با عقلانیت و درایت حق و باطل زمانه را تشخیص دهیم و با یزید زمانه مقابله کنیم.
جانشین وزیر دفاع، تاکید کرد: امروز هم عاشورای دیگری را شاهدیم و در صحنه عمل حق و باطل دیگری با یکدیگر وارد نبرد شده اند. بنده توفیق داشته ام که چندین سال در خدمت شهید طهرانی مقدم در صنایع بوده ام، او با حمایت‌های جدی که داشت، فرصت‌های بسیاری خوبی برای ما ایجاد کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *