هنوز با ظرفیت مطلوب در تولید مواد اولیه دارویی فاصله داریم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید به ظرفیت مطلوب در تولید مواد اولیه دارویی برسیم.
کد خبر: 45853
زمان انتشار: 29 سپتامبر 2023 - 21:28 ب.ظ -
43 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر،صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما گفت: شرکت‌های دانش بنیان خلاقیت‌های نوعی در حوزه ماشین آلات داروسازی انجام دادند و محصولات در رقابت پذیری قیمت تمام شده کمتری دارند.

مرتضوی گفت: پیش از انقلاب در صنعت داروسازی وابستگی ما عدد بالایی بود، اما اکنون بیش از ۹۸ درصد از نیاز کشور به دارو در داخل تامین می‌شود، اما در تولید مواد اولیه هنوز جای کار داریم و باید به ظرفیت مطلوب در تولید مواد اولیه دارویی برسیم.

وی افزود: سیاست دولت سیزدهم حمایت از تولید داخل و صادرات است، علاوه بر اینکه دولت حمایت‌های همه جانبه از این حوزه انجام داده است، وزارت رفاه هم به عنوان دارنده شرکت‌های دارویی آماده حمایت از صنعت داروسازی است، هلدینگ دارویی ما شبه دولتی است و بنا داریم توسعه کیفی را مد نظر قرار دهیم و در توسعه کمی با بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان مشارکت داشته باشیم.

مرتضوی بیان کرد: سیاست دولت این است که حوزه درمان را تا جایی که امکان دارد مدیریت کند تا هزینه کرد مردم در پرداخت از جیب کاهش پیدا کند، ۵۳ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است و معدود افرادی در کشور هستند که تحت پوشش بیمه نباشند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *