اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان کشور

سرپرست تیم ملی بسکتبال: این نخستین بار است که بانوان بسکتبال کشور مربی خارجی دارند و این خیلی خوب است به دلیل این که مربی‌هایی که در ایران هستند تجربه خوبی پیدا می‌کنند.
کد خبر: 41604
زمان انتشار: 15 مه 2023 - 15:38 ب.ظ -
23 بازدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سه خبر،️️️️️رادیو ورزش در برنامه بانوی ایرانی، با خانم طاهرپور – سرپرست تیم ملی بسکتبال گفتگو کرد مشروح آن را در ذیل بخوانید.

سوال: اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان ما شروع شده و مثل این که در هر مرحله‌ای از یکسری از ورزشکاران دعوت می‌کنید برای این که انتخاب بکنیم برترین‌ها را. توضیح بفرمایید تا الان چند نفر وارد اردو شدند و در تمرینات شرکت کردند؟

طاهرپور: الان ۱۴ نفر از بزرگسال آمدند و ۱۱ نفر هم از جوانان مستعد شهرستان‌ها و تهران هستند که این‌ها در اردو الان هستند و خانم مرادی که از خارج دارند تشریف می‌آورند ایشان برنامه‌هایی را از قبل به مربیانی که اینجا داریم خانم متشرعی و خانم نیکا داده بودند، که این تمرین‌ها را با این بچه‌ها مرور کردیم و این که ایشان خودشان سه شنبه می‌آیند و بچه‌ها را ببینند که بعد از تمرین‌های زیاد بتوانند بچه‌ها را انتخاب بکنند و ببینیم به چه صورت است.

سوال: قرار است که در این اردو خانم النی فردا به ایران می‌آیند درست است؟

طاهرپور: بله، بلیط شان را از قبل گرفته بودند.

سوال: و در تمرینات شرکت می‌کنند و وضعیت بازیکنان ما را می‌بینند.

طاهرپور: بله، ولی برنامه‌های تمرینی را از قبل فرستاده بودند و روی آن کار شده و باید ببینیم به چه صورت است که اگر نیاز باشد باز ممکن است از چند تا بچه‌های دیگر هم دعوت بشود که بیایند.

سوال: الان شرایط ورزشکاران ما را چطور می‌بینید با توجه به این که سال گذشته لیگ تمام شد یک مدتی استراحت داشتند و مسابقه‌ای نبود که حضور داشته باشند، وضعیت آمادگی جسمانی شان، بهرحال شرایطی که دارند ایده آل هست؟

طاهرپور: بله بعضی هایشان که تمرین داشتند ولیکن الان تمرینات بدنسازی شروع شده و نسبتا خوب هستند و روز به روز دارند بهتر می‌شوند.

سوال: یکی از ورزشکاران خوب مان که لیگ پارسال را هم از دست داد ورزشکار قزوینی مان است …

طاهرپور: بله، ایشان یکی از بازیکنان بسیار خوب هستند منتها بخاطر عمل جراحی که داشتند هنوز نتوانستند که اضافه بشوند به دلیل این که بالاخره طول می‌کشد که بتوانند با فیزیوتراپی و این‌ها مثل سابق بشوند.

سوال: و ورزشکاران خوب دیگری هم داریم که شما کشف شان کردید

طاهرپور: الان در اردو هستند بله بسیار بچه‌های جوان خوبی هستند که استعداد‌های خیلی خوبی دارند البته الان یک تعدادی شان رد اردو هستند بستگی به خانم النی دارد که بیایند ببینیم که دید ایشان نسبت به این بچه‌ها به چه صورت است و این اولین باری است که بانوان مربی خارجی دارند و این خیلی خوب است به دلیل این که مربی‌هایی که در ایران هستند تجربه خوبی پیدا می‌کنند.

سوال: و ایشان هم که در لیگ اروپا هستند و تیم هم داشتند حضور موفقی را هم داشتند با توجه به کارنامه ایشان که می‌بینیم به نظر می‌آید که بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند.

طاهرپور: بله بسیار خوب بودند من ایشان را در اردن دیده بودم آن سالی که بازی باشگاه‌ها بود ما رفته بودیم تیم آن‌ها که تیم لبنان بود ایشان مربی آنجا بودند اول شدند، ما دوم شدیم، البته ما بازیکن خارجی نداشتیم، ما با اسم تیم بهمن رفتیم به دلیل این که بازی‌های باشگاه‌های آسیا بود، ولی بازی‌های خوبی بود خیلی مربی خوبی هم هستند. انشاالله که بتوانیم از ایشان استفاده کنیم و بچه‌ها بهتر بشوند. ولی الان اردوی خوبی است اکیپی که هستند همه دارند تلاش می‌کنند که این بچه‌ها صد در صد بتوانند موفق بشوند و همه دعا بکنند و همه پشت تیم ملی باشند که بتوانیم با حمایت همه موفق بشویم.

سوال: برای شرکت در مسابقات “دیویژن B” ما اردوی تدارکاتی خارجی یا بازی خارجی هم داریم؟

طاهرپور: تدارک دیدند، بله، این خانم النی هم بیایند ببینیم با کجا‌ها می‌توانیم تماس بگیریم که آقای داوری خیلی دارند تلاش می‌کنند که یک همچنین اتفاقی برای بانوان بیفتد.

سوال: انشاالله که شرایط مهیا شود برای این که تیم ملی ما با آمادگی کامل در مسابقات شرکت کند و مربی خارجی که برای اولین بار است هدایت تیم ملی را به دست گرفتن.

طاهرپور: برای اولین بار در تاریخ بسکتبال است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *